Наталія Хмиз, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА

Наталія Хмиз: українські аграрії повинні напрацьовувати проекти під грантове фінансування

19 лютого 2016 1185 0

Більше 400 делегатів беруть участь у національній аграрній конференції «Мільйон з гектара», що проходить у Львові. Вони зібралися аби розкрити всі можливі шляхи отримання максимального прибутку зі свого виробництва.

Представила кілька цікавих програм сприяння розвитку аграрного сектору і директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз. Журналістам Kurkul.com вдалося поспілкуватись з нею та з’ясувати всі нюанси участі в одному з таких проектів — MATRA, до якого нещодавно долучилася Жовківщина.

Kurkul.com: Хто і як може стати учасником програми Мatra?

Наталія Хмиз: До створення програми Мatra нас спонукав безпосередньо Мінагропрод. Власне, цей проект — ініціатива заступника міністра аграрної політики та продовольства Владислави Рутицької. Вона мала досвід його реалізації в центральній Україні (Херсонська та Київська області), а зараз вона скеровує роботу і на Львівщині.

Мова йде про організацію активної громадської платформи і стосується зрушень в сфері сільського господарства. При відборі учасників, ми мали конкретні критерії. Потрібно було визначитися з районом, що має як сільське господарство, так і ініціативні громади. Таким чином до проекту потрапив Жовківський район.

Після обрання пункту проведення, пройшли зустрічі керівників з фермерами, представниками кооперативів, сільськими головами. Тож наша громадська платформа — це ініціативна група людей, що мають з допомогою експертів, знаючи проблеми свого району, напрацювати конкретні рекомендацію в плані розвитку сільського господарства (підсилення кооперації, підтримка зеленого та агротуризму і т. д.).

Наталія Хмиз на конференції Мільйон із гектара

Kurkul.com: Як взагалі відбувається процес реалізації проекту?

Наталія Хмиз: Зараз відбуваються внутрішні зустрічі з учасниками. В перспективі має бути напрацьовано п’ять конкретних проектів, що презентуватимуться в Києві.

Після цього слідуватиме наступний етап. Тут мова йде і про поїздку в Нідерланди з метою обміну досвідом, і про залучення голландських галузевих експертів.

Результатом наших напрацювань має стати відповідь на запитання: під чиє фінансування можна скеровувати вирішення тієї чи іншої проблеми. Ми можемо звертатись до уряду Нідерландів та інвесторів, аби втілити в життя запропоновані в ході роботи розробки.

З Андрієм Ярмаком на конференції Мільйон із гектара

Kurkul.com: Як саме здійснюватиметься відбір проектів-переможців?

Наталія Хмиз: Громадська платформа, яка утвориться в Жовківському районі визначиться з напрямом своєї роботи і рухатиметься далі. Нагадаю, що проект Мatra не покликаний безпосередньо здійснювати те, що задумали учасники. Наша мета − забезпечити їх експертною оцінкою напрацювань, можливістю обміну досвідом з іноземними колегами.

Ми фінансуємо процес розробки проектів. Цей етап роботи вкрай важливий. Адже у громад є можливість завести грантову підтримку, але вони просто не мають власних пропозицій.

Андрій Губін, Вікторія Бардак, Kurkul.com

Довідково:

Проект MATRA працює у Херсонській та Київській областях. Зараз його поширили на інші регіони України — Львівську, Волинську, Полтавську області. Проект впроваджуватиметься за підтримки Міністерства закордонних справ та Посольства Нідерландів в Україні.

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою