Аксель Ероглу, голова відділу закупівель Nestle в Україні і Молдові

Аксель Ероглу: Nestle готова платити за якісну продукцію більше

18 серпня 2016 312 0

Бажаєте зробити процес свого сільгоспвиробництва більш ефективним, але не можете визначитися зі шляхами реалізації задуманого? Тоді шукайте допомогу та підтримку у професіоналів.

Компанія Nestle пропонує всім бажаючим вдосконалити власне виробництво, долучившись до програми «Господар+». Детальніше про умови участі в ній в ексклюзивному інтерв’ю Kurkul.com розповів голова відділу закупівель Nestle в Україні і Молдові Аксель Ероглу.

Kurkul.com: Пане Акселю, на кого спрямована програма «Господар +»?

Аксель Ероглу: Вона направлена на співпрацю з малими та середніми господарствами. Ми намагаємося співпрацювати з тими, кого називаємо фермерськими операторами. Тобто це люди, які самі працюють на полі і розуміються на специфіці роботи. Вони мають знання і готовність активно діяти.

Kurkul.com: Що потрібно для того, щоб стати учасником програми?

Аксель Ероглу: Єдиною передумовою є готовність працювати в ній. Ми будемо відбирати людей, які вірять у те, що можна покращити власну діяльність і, які готові витратити свої час та зусилля на активну роботу.

Kurkul.com: Чому фермери мають бути зацікавлені в тому, щоб брати участь у програмі «Господар+»?

Аксель Ероглу: Причина ― підвищення рівня власної конкурентоспроможності. Компанії, що закуповують продукцію дивляться, звичайно, на її якість. А цей показник залежить не лише, наприклад, від технології вирощування, а й від дотримання правил трудової безпеки працівниками. Важливим є й те, чи визначилися представники господарства з цілями, яких хотілося б досягти в майбутньому. Ефективне функціонування сукупності таких факторів і називається сталим розвитком підприємства. Якщо говорити про Nestle, то в продовж наступних п’яти років ми будемо обирати своїх постачальників сировини за принципом відповідального ставлення до виробництва та організації його процесу.

Kurkul.com: Як мотивуєте фермерів до участі в програмі?

Аксель Ероглу: Зараз орієнтир на досягнення сталого розвитку сільськогосподарського виробництва став глобальною тенденцією. Як у всьому світі, так і в Україні товаровиробники мають бути зацікавлені в тому, щоб долучатися до програм, які спрямовані саме на підвищення рівня такої сталості. Тобто, хочеш вийти на світовий ринок ― піклуйся про всі сегменти діяльності свого господарства.

Під час конференції у СНАУ

Крім того, варто пам’ятати, що співпраця з відомими компаніями робить господарству ім’я. Якщо ви затребувані у таких компаній, якість продукції, яку ви виробляєте дуже висока. Наприклад, Nestle закуповує лише те, що відповідає найвищим стандартам якості. Якщо ви дотримуєтеся цих стандартів, то чекайте, що ваша продукція незабаром потрапить не лише на вітчизняні прилавки, а й на закордонні.

Kurkul.com: Яким чином компанія Nestle здійснює відбір господарств, з якими співпрацюватиме?

Аксель Ероглу: Ми ведемо свою діяльність шляхом тендерних процедур. Для того, щоб взяти участь у такому тендері виробник повинен задовольнити мінімальні вимоги. Простий приклад: є дві моркви, але лише одну з них можна продати на ринку. Одна з них може бути дешевшою, але при цьому не буде відповідати поставленим вимогам до якості. Інша буде трішки дорожчою, але вирощеною за високими стандартами. У такому випадку ми будемо платити більше, і на ринок потрапить саме друга морквина. Бо висока якість для нас ― норма.

Kurkul.com: А яку сировину Nestle купує в українських товаровиробників?

Аксель Ероглу: Ми поки що на пряму від виробників продукцію не беремо. Купуємо в постачальників, які самі домовляються з виробниками. Але при цьому «Господар +» спрямована на роботу безпосередньо з фермерами. Адже ми зацікавлені в тому, щоб наші постачальники обрали саме тих виробників первинної продукції, які дійсно виконують всі наші стандарти якості. Що зараз ми закуповуємо? Олію, цукор, томатну пасту, борошно з пшениці.

Kurkul.com: Які найближчі перспективи та задуми програми «Господар+»?

Аксель Ероглу: Зараз ми все більше почали цікавитися овочами. Тому створюємо перелік тих товаровиробників, з якими хотіли б працювати. Потім зв’язуємось з ними і пропонуємо участь у програмі. Далі починаємо її реалізацію та контроль за результатами. Це дозволяє допомогти господарствам зростати. Це не фінансовий проект, коштів ми не надаємо. Але інша всебічна підтримка йде саме від нас.

Kurkul.com: Дякуємо за розмову. Сподіваємося, ви знайдете надійних партнерів серед українських фермерів. Ми впевнені, що таких багато!

Вікторія Бардак, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою