Аграрний комітет закликає підтримати президентський варіант передачі земель громадам

19 грудня 2017 405 0
Поле
Kurkul.comПоле

Члени аграрного комітету сьогодні підтримали і рекомендували решті своїх колег прийняти у першому читанні поданий президентом законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності дрібних фермерських господарств і деконцентрації повноважень у сфері земельних відносин» 14-а голосами. Про це повідомляє кореспондент AgroPolit.com.

Нагадаємо, що президент подав даний документ одразу ж на другий день після голосування Радою за бюджет-2018.

Головний лейтмотив документа — земля, боротьба з рейдерами та виведення з «тіні» земельних доходів аграріїв.

Більше прочитати про основні його пункти можна далі у матеріалі «Державні гектари перекроять — президентський варіант земельної децентралізації».

Документ презентувала народний депутат з БПП Ірина Луценко.

«Цим законопроектом визначено, що землі які знаходяться на території сільських селищних та міських рад, але не входять до ОТГ, залишаються у власності держави. Він також вирішує ряд завдань: 1) В частині управління — передати об’єднаним громадам в комунальну власність державні землі, які знаходяться за межами населених пунктів. Крім тих, що мають стратегічне значення. В процесі об’єднання громад — це буде стимулом; 2) Передати районним державним адміністраціям від Держгеокадастру та облдержадміністрацій повноваження розпорядження землями за межами населених пунктів; 3) В сфері державного контролю щодо використання та охорони державних земель: передати від Держгеокадастру облдержадміністраціям; 4) Передати до комунальної власності колективної власності тих с/г підприємств, які ліквідовані. Надати існуючим ПСП до 2020 р. здійснювати до паювання. Якщо до 2020 р. це не відбудеться. То землі будуть передані до територіальних громад», — пояснила вона.

Присутні на комітеті депутати загалом підтримали документ, але з рядом зауважень. Зокрема, нардеп від «Самопомочі» Іван Мірошніченко пояснив, що запропонований законопроект — це на 90% «мікс» трирічної роботи депутатів та експертів галузі, асоціацій.

Проблемними він називає ряд питань:

«Розмежування повноважень контролю РДА і ОДА за управління державними землями. Крім того, я вважаю, що у Держгеокадастру мають лишитися функції контролю за землями. Ніхто немає прав приходити і розривати орендну угоду», — зазначив Іван Мірошніченко.

Виконано за допомогою Disqus