ФАО та Шведcький університет с/г наук об’єднають зусилля для боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів

14 січня 2018 86 0
Кози
Kurkul.comКози

Стійкість до протимікробних препаратів може призвести до ситуації, коли життєво важливі ліки стануть неефективними. Мета нового партнерства ФАО і Шведського університету сільськогосподарських наук — уповільнити розвиток мікробів, стійких до лікарських засобів. Про це повідомляє прес-служба ФАО.

ФАО спрямовує свої зусилля на те, щоб протимікробні препарати, як і раніше, служили для захисту здоров’я тварин і людей, прагнучи вирішити основну проблему: надмірне й неправильне використання протимікробних препаратів у різних секторах, що сприяє прискоренню темпів розвитку резистентності мікробів.

Шведський університет сільськогосподарських наук (SLU), спираючись на План дій ФАО по боротьбі зі стійкістю до протимікробних препаратів, приступить до підготовки посібника з застосування практичних поетапних підходів, що сприяютимуть більш обачному використанню протимікробних препаратів ветеринарами і тваринниками.

«Ми раді співпраці з SLU по розробці важливого ресурсу, покликаного допомогти ветеринарам і фермерам на Балканах, у Центральній Азії і Східній Європі вдосконалити методи, які вони застосовують для раціонального використання протимікробних препаратів і забезпечення сабільного виробництва продукції тваринництва», — повідомив фахівець ФАО по тваринництву і ветеринарії Андрій Розстальний.

Він додав, що розробка такого посібника — основна частина ініціативи ФАО, що проводиться у світовому масштабі, так як боротьба зі стійкістю до протимікробних препаратів є глобальною проблемою, яка потребує зміни існуючих практик у кожному регіоні для того, щоб бути на крок попереду в цій еволюційної «гонці озброєнь».

Боротьба зі стійкістю до протимікробних препаратів у тваринництві буде в центрі уваги заходу ФАО, що відбудеться в Берліні 19 січня 2018 р. в рамках Глобального форуму продовольства й сільського господарства. Це буде ще однією можливістю для підвищення обізнаності в цьому питанні.

Виконано за допомогою Disqus