Більшість аграрних депутатів не підтримали скасування соєво-ріпакових правок

30 березня 2018 249 0
19 із 30 аграрних депутатів не підтримали внесення правок
pixabay.com19 із 30 аграрних депутатів не підтримали внесення правок

Більше половини депутатів із аграрного комітету (19 із 30) не підтримали подачу на розгляд парламенту законопроекту №7203-2 про скасування соєво-ріпакових правок. Про це йдеться в інфографіці AgroPolit.com «Результати голосування аграрних депутатів за включення до порядку денного Ради соєво-ріпакових правок».

Серед тих, хто утримався, або не голосував за таке рішення: Олег Кулініч, ОлексійМушак, Геннадій Бобов, Григорій Заболотний, Андрій Кіт та інші.  Повний список дивіться у графіці за посиланням.

Серед тих, хто був «за»: Іван Мірошніченко, Валерій Давиденко, Валентин Дідич та інші.

Нагадаємо, що наразі у Раді триває дискусія про скасування законодавчих змін, які завдають дрібним аграріям щорічних збитків у сумі 15-18 млрд грн. Зокрема йдеться про законопроект, який передбачає неповернення експортного ПДВ на сою та ріпак. Минулого тижня дискусія за те, подавати чи ні цей документ на голосування депутатів, розгорілася у комітеті з питань податкової та митної політики. Спочатку проголосували за подачу, але голова комітету Ніна Южаніна повторно зібрала членів комітету і намагалася знову поставити це питання на голосування, але безрезультатно.

Нагадаємо, наприкінці 2017 р. депутати відмінили своє рішення про експортний ПДВ для аграріїв. Відповідно до прийнятої тоді правки, неповернення експортного ПДВ для експорту насіння соняшнику взагалі скасовується. Тобто, товаровиробник і далі отримуватиме ПДВ при експорті. По ріпаку скасування експортного ПДВ відклали до 1 січня 2020 р., тобто ще на 2 роки. По сої — до 1 вересня 2018 р. (і ця норма про неповернення ПДВ вводиться лише на 3 роки).

Виконано за допомогою Disqus