Молочарі переконані, що відмова від молока другого сорту не принесе результатів

6 квітня 2018 106 0
Молочарі переконані, що відмова від молока другого сорту не принесе результатів
Kurkul.com

З липня українські переробники мають відмовитися приймати молоко другого сорту, яке не відповідає вимогам ЄС через високе бактеріальне забруднення. Проте голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський переконаний: цей стандарт працювати не буде. Про це він повідомив в інтерв’ю «Главкому».

За його словами, в Україні дефіцит молочної сировини. Через це виникає таке явище як сезонність. Взимку виробляється молока менше ніж влітку. Тому його взимку селяни здають значно менше.

«У період, коли є дефіцит молочної сировини, ніколи не буде працювати заборона на прийом молока другого сорту якості. Як буде прийматися молоко? Будуть здавати на переробні підприємства другий сорт і писати «перший». І на цьому все закінчиться, розумієте? Треба мінімум удвічі підняти виробництво індустріального молока, щоб диктувати про нові стандарти», — пояснив Вадим Чагаровський.

На думку експерта, для того, аби щось змінювалось, треба навчитись робити реальний баланс виробництва молока, переробки і споживання — «те, що в нас не вміють робити ні в Міністерстві аграрної політики, ні в Міністерстві економіки, ні в Держстаті».

Виконано за допомогою Disqus