На японській фермі розпочалося тестування робота-збирача томатів

29 травня 2018 78 0
Робот-збирач томатів від Panasonic
panasonic.ruРобот-збирач томатів від Panasonic

Panasonic тестує «розумних» роботів-збирачів томатів на фермі в Японії. Про це повідомляє Traktorist.ua

Тестування роботів для збору овочів, розроблених інженерами корпорації Panasonic, почалося на одній з японських ферм. Машини, що використовують систему штучного інтелекту, покликані вирішити одну з головних проблем сільського господарства Японії, яке серйозно страждає від відтоку кадрів і старіння населення. За 2005-2016 рр. кількість працівників тут скоротилася з 3,4 млн до 1,9 млн осіб. При цьому фермери активно старіють — відсоток осіб старше 65 років у вищезгаданій вибірці виріс з 61,6 до 65,2%. У результаті, все більше полів і ділянок виявляються закинутими. За рішенням проблеми японці очікувано звернулися до роботів.

«Сільське господарство — не найпопулярніша сфера економіки, яку можна охарактеризувати формулою 3D від англійського Dirty, Dangerous, and Demanding — це бруд, ризик і безліч клопотів. Роботи можуть звільнити нас від самої трудомісткої частини — збору врожаю, який забирає до 20% робочого часу. Сподіваюся, що відпрацьовані нами технології зроблять життя всіх японських фермерів легшим, а саме сільське господарство ефективнішим», — говорить керуючий експериментальною фермою, де проходить тестування роботів Panasonic Масатака Накамура.

У господарстві Масатаки Накамури встановлені три скляні теплиці загальною площею 5 га з різними сортами томатів. Власники поки не наважуються довірити збір всього врожаю машинам. Однак, навіть на частині плантації можна випробувати можливості високотехнологічних помічників, відрегулювати алгоритми і технічну частину.

Зовні «збирач томатів» Panasonic нагадує металеву етажерку, яка переміщається по рейці, прокладеній між грядками. Вбудовані камери з технологією розпізнавання зображень допомагають роботу «бачити» і «впізнавати» мету, а також «розуміти», який томат вже можна зірвати, а яким ще потрібно повисіти пару днів на гілці.

До речі, саме на етапі прийняття рішення про зрілість плодів в гру вступає штучний інтелект. «Збирача томатів» можна запрограмувати на конкретний відтінок червоного або жовтого, який він буде вважати зрілим і придатним до збору. Надалі, фотографуючи реальні помідори на грядці, робот буде педантично звіряти їх зображення зі зразком, забезпечуючи 100% відповідність результату завданням. Люди в цьому сенсі набагато менш педантичні і можуть зривати недостиглі овочі.

За швидкістю роботи «збирач томатів» від Panasonic поки поступається людині. Щоб підвести до зрілого овочу свою механічну «руку», потягнути і зловити помідор в спеціальну кишеню, йому потрібно 6 секунд, тоді як людині досить 2-3 секунд. Однак робот має незаперечну перевагу — він не втомлюється і може працювати до 10 годин без перерв на обід, чай і перекури. Навіть ночами в повній темряві, підсвічуючи грядки ліхтариком. Так що людям досить просто прийти вранці і розібрати заготовлений врожай.

Ріо Тосима, що представляє команду розробників Panasonic, регулярно відвідує ферму, щоб поспілкуватися з фермерами і відкоригувати функціонал машин. Він же «навчає» роботів новим навичкам — наприклад, як розпізнавати томати серед листя.

Фермер Масатака Накамура, вірить, що роботи допоможуть створювати нові робочі місця і подарують людям більше часу для спілкування з близькими і хобі.

 

Виконано за допомогою Disqus