Відстріл 340 тисяч вепрів не допоміг зупинити АЧС у Польщі

29 червня 2018 692 0
Поляки відстрелили 340 тис. диких кабанів
pixabay.comПоляки відстрелили 340 тис. диких кабанів

Таким чином у Польщі намагалися стримати поширення АЧС. Натомість ці заходи не дали бажаних результатів. Про це повідомляє Pomorska.pl.

Мисливці виповнили план відстрілу на 92%, який повинен був зменшити популяцію до рівня 0,1 особа/м2. Здійснено 4,3 млн виходу на полювання — це у середньому приблизно 12 тис. виходів на день. За ствердженням прес-секретаря ПСМ чисельність популяції у регіонах із загрозою АЧС впала нижче 0,1 особи/м2. Знищити популяцію повністю неможливо — представники фауни прийдуть з території України та Білорусі.

Читайте також: Сергій Філоненко: За допомогою АЧС в Україні прибирають конкуренцію

Більшість спеціалістів висловлює думку, що стримати АЧС можна зменшенням чисельності вепрів. На сьогодні, відповідальність відстрілу повністю покладена на плечі ПСМ. Залучити поліцію й армію не вдалося.

На думку голови польського Мінсільгоспа Кшиштофа Юргеля, ПСМ не виконує задачу зниження популяції належним чином, а також, що її потрібно взагалі ліквідувати.

Читайте також: Читайте також: АЧС в Україні: чи є ризики повторення сценарію «Калити»?

Проте, щоб чисельність кабанів зменшилась потрібно відстріляти більше від сьогоднішньої популяції. Так, мисливський план нараховував відстріл 282,2 тис. представників виду, коли їх чисельність на мисливський сезон 2017/2018 нараховувалась 229 тис. особин.

У Польщі влітку збільшились випадки АЧС як серед диких кабанів, так і серед домашніх свиней. У Червні місяці зафіксували сім спалахів. Було вражено 6248 свиней та 112 спалахів у вепрів.

Читайте також: Круглий стіл Аналіз ситуації з АЧС та шляхи її подолання

Виконано за допомогою Disqus