Вирощування пекінської капусти без власних сховищ буде збитковим

21 вересня 2015 68 0
Вирощування пекінської капусти без власних сховищ буде збитковим
Dacha-ogorod-sad.zp.uaВирощування пекінської капусти без власних сховищ буде збитковим

Проект з вирощуванню пекінської капусти обов'язково повинен включати в себе наявність сховища. Без цього заробити на продажу «пекінки» в Україні практично не можливе. Також думку у рамках свого виступу на першій національній конференції «Капустяні культури України-2015» висловив комерційний директор компанії «Росток-С» Олександр Марченко, пише «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

«У період масового збирання ціни на пекінську капусту на ринку різко падають, іноді навіть нижче рівня собівартості. Проте вже у другій половині весни на ринку виникає нестача пропозиції, яка супроводжується багаторазовим зростанням цін. Як правило, цей дефіцит покривається за рахунок імпортної продукції. У той же час, саме друга половина сезону є основною для заробітку українського фермера, що спеціалізується на вирощуванні пекінської капусти», — зазначає експерт.

Також додає, що сегмент пекінської капусти має великий потенціал для розвитку в Україні. Однак це можливо тільки у тому випадку, якщо фермери будуть робити акцент на зберіганні. При цьому фахівець вважає, що обсяг виробництва будь-якого великого проекту повинен приблизно відповідати потужностям зі зберігання.

«Заробити на реалізації пекінської капусти у другій половині сезону можливо тільки за умови жорсткого дотримання технологій зберігання. В іншому випадку втрати при зберіганні можуть перевищувати 30%», — переконаний Олександр Марченко.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою