Прибутковість виробництва молока зросла вперше за рік

6 серпня 2018 86 0
Прибутковість виробництва молока зросла вперше за рік
pixabay.com

Після шести місяців падіння, у липні зріс український молочний індекс (УМІ). Про це повідомив економіст ФАО Андрій Ярмак, передає прес-служба ФАО.

За його словами, зростання УМІ склало 1,2% та не перекрило падіння УМІ за червень. Рівень УМІ у липні 2018 р. на 18,9% нижчий, ніж в липні минулого року.

«Кумулятивне падіння УМІ протягом поточного року продовжувало бути найрізкішим за останні п’ять років і сягало 38,9%. При цьому виробники в поточному році заробили в середньому на 12,3% менше, ніж за такий самий період 2017 р., але на 7,1% менше, ніж в середньому за останні шість років за той самий період», — повідомив Андрій Ярмак.

За словами експерта, середні показники прибутків виробників молока відновлюються після втрати ринку РФ — цей рік поки що є на 7,5% більш прибутковим, ніж середні показники за попередні три.

«Цікаво відмітити, що в липні індекс глобальних молочних цін ФАО впав на 14,1%, тому наше незначне зростання — це суттєвий позитив. Крім того, глобальний індекс ФАО в липні 2018 р. був на 8% нижчим, ніж рік тому», — зазначив Андрій Ярмак.

Він додав, що зазвичай в серпні УМІ зростає, але враховуючи ситуацію на світовому ринку, може бути й інший результат, адже там панують, переважно, негативні тенденції. Найімовірніше, що УМІ почне зростати у вересні.

Виконано за допомогою Disqus