Садівники просять знизити вартість реєстрації ЗЗР для нішевих

13 серпня 2018 198 0
Садівники просять знизити вартість реєстрації ЗЗР для нішевих
Kurkul.com

Асоціація «Ягідництво України» має намір ініціювати зміни до законодавства щодо вартості реєстрації засобів захисту рослин для нішевих культур. Про це повідомляє SuperAgronom.com з посиланням на прес-службу асоціації.

«Наразі в Україні однаково дорого коштує реєстрація препарату для зернових культур, які мають мільйони гектарів, і для ягідних в яких кілька тисяч гектарів. Саме через це виробники ЗЗР не поспішають витрачатися на реєстрацію препаратів для нішевих культур», — йдеться у повідомленні.

Виробники ягід кажуть, що в країнах Європи та світу широко діє практика встановлення нижчої вартості реєстрації ЗЗР для нішевих культур. Тому цілком логічно, щоб діяла вона і в Україні.

В асоціації звернули увагу, що для ягідних культур в Україні на сьогодні взагалі відсутня реєстрація на засоби захисту рослин.

«У зв’язку із цим де-юре виробники не мають права використовувати жодних пестицидів при вирощуванні ягід. До цього часу при проходженні українськими виробниками міжнародної сертифікації, аудитори так чи інакше закривали очі на цей факт, якщо на фермі використовувалися ЗЗР, дозволені у країнах ЄС. Однак виробники порушують цілком закономірне запитання:  чи не заявлять незабаром сертифікаційні органи, що сертифікат не може бути наданий українським ягідникам, бо вони, по суті порушують внутрішні норми виробництва, використовуючи незареєстровані у їхній країні препарати», — наголосили в Асоціації «Ягідництво України».

У зв’язку із цим Асоціація «Ягідництво України» запропонувала ягідникам визначитися із переліком базових препаратів, які обов’язково мають бути зареєстровані для використання на ягідних культурах. Коли такий перелік сформується, буде ініційована зустріч ягідних виробників із представництвами провідних світових виробників ЗЗР в Україні та офіційний запит на реєстрацію необхідних препаратів.

Виконано за допомогою Disqus