Горіховий кооператив на Одещині запрошує приєднатися пасічників

12 вересня 2018 190 0
Горіховий кооператив на Одещині запрошує приєднатися пасічників
Kurkul.com

На базі кооперативу «Горіх Причорномор’я», що в Одеській області, збираються запустити медовий кластер. Про це повідомив керівник кооперативу Павло Тулба, передає agro-yug.com.ua.

У кооперативі давно хотіли отримати власну медоносну баз для виготовлення власного продукту — горіхової пасти з медом. Тому шукають пасічників, готових приєднатися до «Горіха Причорномор’я».

Спочатку у кооперативі подумували про власну пасіку.

«Власна пасіка — це утопія. Ми стикаємося з людським фактором і не можемо його механізувати. Ми намагаємося навпаки притягнути бджоляра до нас на нашу медоносну базу. Тобто ми хочемо створити медоносну базу, для того щоб пасічник зі своїми бджолами їхав до нас і міг, умовно кажучи, на наших територіях пасти своїх бджіл», — розповів Павло Тулба.

За його словами, поки пасічники не готові до такої співпраці. Вони навпаки, вважають, що у кооперативі за це їм мають доплачувати.

Для того, щоб привабити бджолярів підприємство разом з Інститутом біотехнологій розробляють технологію висадки квітучих трав-сидератів.

Павло Тулба повідомив, що зараз на базі кооперативу запущено створення медового кластера. На базі кластеру у кооперативі хочуть напрацювати для себе модель розвитку та взаємовигідної співпраці з пасічниками.

«Ми хочемо навколо себе об'єднати медовиків і ягідників, і робити на нашій базі продукти: мед з горіхами і мед з ягідними наповнювачами. Також ми придбали обладнання для виробництва медового квасу і з наступної весни будемо його запускати», — розповів Павло Тулба.

Виконано за допомогою Disqus