Найбільше горіхів збирають на Тернопільщині та Вінниччині — експерт

26 жовтня 2018 319 0
Найбільше горіхів збирають на Тернопільщині та Вінниччині — експерт
pixabay.com

Тернопільська та Вінницька область є лідерами завалом збором волоського горіха. В інших, навіть південних областях, цей показник значно нижчий. Про це повідомив агроном-горіховод Захар Курганов, передає agro-yug.com.ua.

«Так історично склалося, що там ще за радянських часів були зроблені великі насадження, і горіх там, завдяки певній кількості опадів, дає стабільні результати. Навіть і там, найголовніше, ще з 90-их років почалася трохи раніше елементарна культура, коли лісосмуги брали в оренду, там так чи інакше за ними доглядали. Їм не робили хімічну обробку, але, по крайней мере, прибирали сухі гілки, стежили, щоб більш-менш трава не була в зростання з людини. Мінімальний догляд був. У нас цього практично не було. Тому, валовий збір горіх зараз зосереджений там», — розповідає агроном.

Він додав, що за даними Української горіхової асоціації в країні 99,5% горіхів, які щорічно збираються в Україні — це горіх з лісосмуг, горіх, зібраний уздовж трас, горіх з приватних подвір'їв. Ці горіхи не можуть похвалитися високими смаковими якостями і хорошим виходом ядра.

«Всього-на-всього лише 0,5% дають горіхові сади, посаджені, в основному, після 2006 р. Тобто, це молоді дерева, віком 10-12 років. Кількість садів збільшується, але вік їх поки дуже маленький. Валовий збір в подальшому при добрій агротехніці в наступні 5-10 років може буде», — прогнозує експерт.

Виконано за допомогою Disqus