Дотримання Стратегії зрошення приноситиме додаткові 135 млрд грн щороку

20 грудня 2018 110 0
Дотримання Стратегії зрошення приноситиме додаткові 135 млрд грн щороку

Дотримання Стратегії зрошення приноситиме додатковий урожай на 135 млрд грн щороку. Про це повідомив президент НААН Ярослав Гадзало.

Виконання стратегії створить додаткове зрошення на площі 1-1,2 млн га та додаткове водорегулювання в зоні осушення на площі 1 млн га. За рахунок цього очікується збільшення валового виробництва зернових (≈ 8 млн т/рік), технічних (3,5 млн т/рік) та плодоовочевих культур (11 млн т/рік).

«Загальна вартість додаткової валової продукції може сягнути 135 млрд грн на рік», — зазначивв Ярослав Гадзало.

Президент НААН Ярослав Гадзало заявив, що документ визначає стратегічні напрями державної політики у сфері зрошення і дренажу і, за умови виконання, забезпечить екозбалансований розвиток землеробства.

«Документ, по-перше, визначає роль зрошення та дренажу як критично важливу. По-друге, передбачає інтегроване управління водними ресурсами за басейновим принципом. По-третє, пропонує відокремити управління водними ресурсами від управління водною інфраструктурою», — заявив Ярослав Гадзало.

Реалізувати стратегію пропонується в три етапи:

  • перший (2019-2020 рр.) передбачає врегулювання нормативно-правової бази і створення об'єднань водокористувачів;
  • на другому етапі (2021-2024 рр.) планується розмежувати повноваження органів влади щодо участі у формуванні та реалізації державної політики у сфері зрошення, розширити повноваження басейнових рад, розпочати оновлення водогосподарського комплексу, впровадити прозору та соціально прийнятну системи формування тарифів;
  • третій етап розрахований на 2024-2030 рр. У цей період необхідно здійснити інституційну реформу управління водними ресурсами та меліорацією земель, забезпечити стале функціонування Національної водної ради, Фонду, басейнових рад, басейнових управлінь водними ресурсами, ОВК та їх ефективної взаємодії, реалізувати цільові інвестиційні та інфраструктурні проекти.

Фінансування стратегіє передбачається за кошти державного та місцевого бюджетів, водокористувачів, суб’єктів сільськогосподарської діяльності, інвесторів, коштів міжнародної технічної допомоги та міжнародних донорів.

Виконано за допомогою Disqus