В Україні зросли ціни на овочі борщового набору

8 лютого 2019 356 0
В Україні зросли ціни на овочі борщового набору
ovoschevod.com

За перший тиждень лютого ціни на овочі «борщового набору» зросли. Лише цибуля випала з цього тренду — на неї ціни впали. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Як стверджують фахівці, сьогодні гуртові ринки країни заповнені пропозицією цибулі з країн Центральної Азії.

Станом на 7 лютого 2019 р. на найбільшому відкритому овочевому майданчику на ОРСП «Шувар» у Львові цибуля пропонується по 13-16 грн/кг Найвищу ціну продавці просять за якісну українську цибулю. Вартість  імпортної  цибулі теж дуже залежать від її якості, продавці досить гнучкі в ціновому питанні — дрібну або некалібровану цибулю великим гуртом вони готові віддавати по 12-12,5 грн/кг.

Продовжує збільшуватись частка імпорту і в сегменті коренеплодів, на гуртових майданчиках країни сьогодні можна знайти моркву та буряк виробництва Білорусі. Але в цьому випадку імпорт майже не впливає на ціни, навпаки за останній тиждень гуртові ціни на буряк зросли на 18% до 8,5-9,5 грн/кг, на 17% подорожчала і морква до 8-10 грн/кг.

Слід зазначити, що мита морква коштує майже на 30% дорожче від звичайної, її вартість на рівні 12-13грн/кг майже не змінилась від середини осені.  

Ціни на капусту в лютому зросли не більш ніж на 5% до 9-10 грн/кг, її вартість залишається рекордно високою і майже вся капуста на ринку поки що українська. Не змінились ціни і на картоплю, вона сьогодні як і в кінці січня коштує 5,7-6,5 грн/кг.

Виконано за допомогою Disqus