Валовий збір пшениці скоротиться — прогноз

9 жовтня 2015 50 0
Валовий збір пшениці скоротиться — прогноз
Кurkul.comВаловий збір пшениці скоротиться — прогноз

В Україні станом на 7 жовтня озимою пшеницею засіяно 4,34 млн га, що на 11% поступається показнику до аналогічної дати минулого сезону (4,89 га).

Про це повідомив аналітик зернових ринків ІА «АПК-Інформ» Андрій Купченко, пише «Аграрний тиждень. Україна».

Така ситуація обумовлена ​​як агроклиматичними умовами (недолік вологи у ґрунті), так і затримується збиральною кампанією у сегменті кукурудзи та інших пізніх культур.

«Навіть прогнозний показник посівних площ озимої пшениці під урожай 2016 р., який озвучується Міністерством аграрної політики та продовольства України, становить менше 6,2 млн га, що істотно нижче торішнього показника у 6,8 млн га. Також ймовірно, що несприятливі умови збережуться надалі і підсумкові посівні площі під культурою виявляться ще меншими», — зазначив він.

Згідно з прогнозами Андрія Купченка, якщо аграрії здійснять пізній посів, то під час зимування і сходи пшениці можуть виявитися ослабленими, що призведе до їх загибелі, а також позначиться на якості зерна.

«З урахуванням того, що валовий збір української пшениці більш ніж на 95% формується з озимої зернової, то у наступному сезоні очікується скорочення її виробництва та можливе збереження тенденцій з нестачі зерна борошномельних кондицій», — резюмував аналітик.

Виконано за допомогою Disqus