Україна не може документально підтвердити кількість експортованого меду — думка

5 листопада 2019 120 0
Україна не може документально підтвердити кількість експортованого меду — думка
pixabay.comУкраїна не може документально підтвердити кількість експортованого меду — думка

На сьогоднішній день Україна не маючи медової статистики не може документально підтвердити кількість експортованого меду. Таку думку висловив директор з розвитку компанії-експортера меду «Асканія-Пак» Віктор Іванченко, передає «АгроЮг».

Читати більше: Досвід промислової пасіки в Канаді — 10 порад

«Головною проблемою українського меду є відсутність статистики. У нас є дані про експортований мед, але підтвердити, що Україна дійсно виробляє таку кількість меду ми не можемо. За відсутності статистики ми не маємо можливості продемонструвати клієнту простежуваність. А кожний клієнт хоче бачити простежуваність і бути впевненим, що це саме український мед, а не китайська підробка. Тому не маючи статистики про реєстрацію пасік ми не можемо це відстежити», — наголосив Віктор Іванченко.

Він додав, що українські виробники почали запозичувати досвід з виготовлення продукції у Китаю, тому все частіше на українських ринках можна зустріти фальсифікований мед.

«Наразі є інформація, що ведуться переговори української та китайської сторони про придбання медопереробного заводу в Україні. Тоді ми будемо мати на своїй території виробника з китайським корінням, і який він мед буде постачати з України можна тільки здогадуватися», — розповів експерт.

Він підкреслив, що в Україні фальсифікація меду відбувається як на рівні експортерів, так і на рівні пасічників. Їх до цього спонукає низька ціна на продукт.

«80% меду виробляється в маленьких приватних господарствах і тут є дві проблеми. Перша — середній вік господарів перевищує 60 років, відповідно з кожним роком вони будуть зменшувати кількість вуликів на пасіці. А друга проблема — це великий пласт пасічників, які мають лише по 100-150 сімей, і у зв’язку з низькою ціною на мед вони не в змозі збільшити свою пасіку. Цей пласт є дуже продуктивним. І через мінімальні доходи від меду ці люди ще не виїхали на заробітки до Польщі чи Чехії», — резюмує директор з розвитку «Асканія-Пак».

Виконано за допомогою Disqus