Погодні умови сприяють переростанню ріпаку на півночі України

24 січня 2020 887 0

Через несприятливі погодні умови на полях Півночі України посіви ріпаку нерівномірні, а густота зріджена. Стан рослин озимого ріпаку на полях Київської, Житомирської та Сумської областей оцінили фахівці компанії «Океан Інвест». Повідомляє SuperAgronom.com.

Зі слів консультанта і агронома-технолога компанії «Океан Інвест» В’ячеслава Каракоши, сезон озимого ріпаку в Київській та Житомирській областях розпочався з несприятливих погодних умов у вигляді посухи восени, яка час від часу змінювалась провокаційними дощами.

«Рослини проросли, але через деякий період занадто ослабли або взагалі загинули через подальшу нестачу опадів. Тому на даний момент стан посівів ріпаку нерівномірний, густота посівів зріджена. Прогноз — при такій зимі, якщо не буде сильних морозів то можливо рослини зможуть перезимувати», — зауважив фахівець.

Схожа ситуація простежується і на полях Сумщини. Через несприятливі погодні умови у період посівної, площі під озимим ріпаком у порівнянні з минулим сезоном скоротились на понад 50% (до 14,1 тис. га).

«В основному ріпак в області сіють агрохолдинги, оскільки Сумщина не ріпаковий край. Проблеми — на площах де ріпак переріс, особлива увага буде приділятися боротьбі з хворобами, поширенню яких посприяли погодні умови. На слабких та зріджених посівах залишається ризик пересіву площ», — відзначив менеджер компанії «Океан Інвест» в Сумській та Чернігівській областях Віктор Шевченко.

Фахівець також додав, що наразі близько 5 тис. га ріпаку на полях Сумщини перебуває в доброму стані, в задовільному — 7,5 тис. га, в слабкому і зрідженому — 1,6 тис. га.

Виконано за допомогою Disqus

+ 34° ... + 16°

Вітер

1м/с

Опади

0мм

Вологість

47%