Через нерозвинену логістику українські аграрії щорічно недоотримують до $1,6 млрд

11 березня 2020 23 0

Через нерозвинену логістики українські аграрії щорічно недоотримують від $600 млн до $1,6 млрд. Таку думку висловив директор компанії Mak Holding Андрій Шинкарук в інтерв'ю AgroNews, інформує Latifundist.com.

«Насправді, інфраструктура — поняття широке. І в сегменти супутнього сервісу, тієї ж логістики і транспортних послуг, напевно, можуть вписатися і невеликі фірми. І, відповідно, інвестиції з невеликою кількістю нулів. Я читав, що через нерозвинену логістики українські аграрії щорічно недоотримують від $600 млн до $1,6 млрд. Так що гроші в Україні буквально лежать на дорогах», — зазначив Андрій Шинкарук.

За його словами, агровиробництво в Україні орієнтоване на експорт, проте для експорту необхідний відповідний сервіс: логістика, зберігання і перевалка товару.

«Всі три напрямки сьогодні активно інвестуються великими міжнародними компаніями», — вказав директор Mak Holding.

Згідно з повідомленням, рахунок інвестицій, вкладених іноземними та вітчизняними компаніями в будівництво терміналів в українських портах, йде на сотні мільйонів доларів.

Андрій Шинкарук наголосив, що статистика тільки за останні роки: Allseeds в будівництво свого терміналу інвестував $200 млн, Bunge — $180 млн, COFCO — $75 млн, RISOIL S.A. — $70 млн.

«Судячи з повідомлень у ЗМІ, схожа ситуація і з елеваторами. За кількістю виявлених об'єктів — це, напевно, лідируюча номінація. Елеватори будуються у всіх регіонах. Тобто потужностей зі зберігання зерна не вистачає», — підсумував він.

Коментувати
Виконано за допомогою Disqus