Експерт розповів, як фермерські господарства зможуть користуватись землею після відкриття ринку землі

27 квітня 2020 308 0
Експерт розповів, як фермерські господарства зможуть користуватись землею після відкриття ринку землі
Kurkul.com

Законопроект про відкритий ринок землі 2178-10 забороняє купувати землю юридичним особам та робить неможливою концентрацію земель понад 100 га для однієї фізичної особи. Цей момент створює проблеми для господарств, які є юридичними особами, та працюють із земельним банком 100 га і більше. Тетяна Сторожук, старший юрист практики нерухомості та будівництва «Arzinger» в ексклюзивному коментарі Kurkul.com пояснив, як на практиці будуть вирішуватися ці проблеми.

«Враховуючи наявне обмеження (100 га), придбати більше поки що буде неможливо. Скоріш за все на практиці це обмеження будуть обходити шляхом придбання земельних ділянок родичами та довіреними особами», — пояснила експерт

Щодо земельних ділянок, які заборонено придбавати юридичним особам до 1 січня 2024 р., найбільш правильним варіантом, з юридичної точки зору, буде придбання землі громадянином України з подальшою передачею землі в оренду чи емфітевзис юридичній особі, учасником/акціонером якої він є.

«Починаючи з 1 січня 2024 року таку землю можна буде внести до статутного капіталу юридичної особи. При цьому слід пам'ятати, що до схвалення відповідного рішення на референдумі, набувати у власність землю сільськогосподарського призначення зможуть лише юридичні особи, власниками яких є громадяни України, та/або держава, та/або територіальні громади», — наголосила Тетяна Сторожук.

Виконано за допомогою Disqus