Реклама

Названо фактори, які впливають на світові ціни олійних

30 квітня 2020 82 0
Названо фактори, які впливають на світові ціни олійних
Kurkul.com

Динаміка світових цін на основні олійні культури протягом квітня була досить різною на біржових майданчиках. Повідомляють аналітики Zernotorg.ua.

Зазначається, що ріпак поступово зростає в ціні, чому сприяє сезонне зниження пропозиції в основних країнах-виробниках, що підштовхує ціни вгору, а також несприятливі погодні умови, які зберігались протягом першої половини весни в Європі, що завдало шкоди озимим культурам, зокрема пшениці і ріпаку.

«Соняшник теж демонструє позитивну динаміку, чому сприяє ріст переробки в Україні та Росії, що викликає конкуренцію між переробниками за сировину, сезонне зниження запасів цієї культури в основних країнах-виробниках, а також високий попит на соняшниковий шрот з боку КНР протягом останніх місяців», — зазначили аналітики.

Читати за темою: Як вибрати насіння сої?

Соя впевнено знижується на фоні падіння попиту з боку споживачів олії і шроту, сприятливих погодних умов для урожаю 2020/21 МР, активної збиральної кампанії в Латинській Америці і конкуренції між США та Бразилією за поставки цієї культури в Китай.

Ключовими факторами впливу протягом найближчих тижнів будуть:

  • динаміка цін на нафту, яка знаходиться під тиском перекосу в балансі попиту і пропозиції;
  • послаблення карантинних обмежень в основних країнах-імпортерах, що буде сприяти відновленню обсягів споживання рослинних олій;
  • продовження активного збирання урожаю сої в Латинській Америці;
  • розширення посівних площ під соєю в США на фоні падіння цін на кукурудзу;
  • динаміка відновлення попиту з боку Китаю на олійні і продукти їх переробки.
Виконано за допомогою Disqus

Реклама