Прямі іноземні інвестиції в агросектор скоротилися на 8%

3 грудня 2015 78 0
Прямі іноземні інвестиції в агросектор скоротилися на 8%
Latifundist.comПрямі іноземні інвестиції в агросектор скоротилися на 8%

Прямі іноземні інвестиції в агропродовольчий сектор економіки України за 9 місяців цього року скоротилися на 8,5%, зазначив завідувач відділу інвестицій Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Микола Кісіль, пише прес-служба інституту.

За даними Державної служби статистики України, за січень-вересень 2015 р. обсяги цих інвестицій на розвиток сільського господарства, мисливства та надання пов’язаних із ними послуг склали $547,5 млн, що на $69,6 млн менше, ніж на початок року. Прямі іноземні інвестиції у харчову промисловість за цей період скоротилися на $213,5 млн і станом на 1 жовтня цього року становили $2492,9 млн.

За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, основними інвесторами в АПК України, на яких припадає половина прямих іноземних інвестицій, залишаються країни Європи — Кіпр, Нідерланди, Велика Британія, Франція і Швейцарія. Якщо відтік цих інвестицій по агропродовольчих секторах за 3 квартали 2015 р. склав майже 10% від наявного на початок року сукупного капіталу нерезидентів, то по цих країнах — близько 6%.

«Основними причинами скорочення обсягів прямих іноземних інвестицій в агропродовольчий сектор, яке розпочалося з 2014 р., стало зниження рівня його інвестиційної привабливості через анексію Криму і військові події на Донбасі, загальний спад економіки, звуження споживчого попиту та інші», — пояснив експерт.

Він зауважив, що прямі інвестиції з України в агропродовольчі сектори економік інших країн за січень-вересень 2015 р. зменшилися на 9,7%.

Виконано за допомогою Disqus

+ 9° ... + 5°

Вітер

3.2м/с

Опади

0мм

Вологість

69%