Квоти обмежують потенціал цукрового бізнесу — експерт

7 грудня 2015 53 0
Квоти обмежують потенціал цукрового бізнесу — експерт
Vinnica.unian.uaКвоти обмежують потенціал цукрового бізнесу — експерт

Квоти і мінімальна ціна на цукор обмежують ініціативу агробізнесу, стверджують експерти ГО AgroReformsUA, пише прес-служба відомства.

За їхніми словами, цьогорічний показник урожайності цукрових буряків майже на 5,5 млн т менше ніж минулого 2014 р. Одна з причин — зменшення обсягів цукрового буряку — адміністративні норми регулювання вітчизняного ринку цукру, які обмежують підприємницьку ініціативу.

«З одного боку, частина врожаю загинула через несприятливі погодні умови у цьому році. З іншого — до зменшення кількості цукрового буряку призвело істотне зменшення посівів. Не в останню чергу це відбулося через існування квот на виробництво цукру в Україні та норми про мінімальну ціну на цю продукцію», — зазначив експерт з аграрного та земельного права громадської організації AgroReformsUA Дмитро Сімашко.

Сьогодні держава регулює обсяги виробництва цукру для внутрішнього споживання та встановлює розмір мінімальної ціни продукції. Через існування таких обмежень, виробники не зацікавлені у збільшенні площі посівів, а обсяги врожаю цукрових буряків скорочуються. Окрім того, це зменшує кількість самих виробників, породжує давальницькі схеми на ринку та стимулює ріст ціни на цукор.

«Така адміністративна модель керування не виправдала себе та стримує розвиток галузі — остання має регулюватися ринковими механізмами. Норми щодо обов’язкової реалізації цукру за адміністративно встановленими цінами та квотування ускладнює виробникам його реалізацію, стримує підприємницьку ініціативу та обмежує конкуренцію на ринку. Скасування цих механізмів стимулюватиме виробників збільшувати площі посівів цукрових буряків», — зазначив Дмитро Сімашко.

На сьогодні пропозиції про скасування чинного закону, що регулює ринок цукру в Україні, з відповідними нормами містить законопроект, розроблений експертами AgroReformsUA спільно з департаментом продовольства Міністерства аграрної політики та продовольства України. Його прийняття надасть українським аграріям можливість виробляти та реалізувати продукцію в умовах вільної конкуренції та зменшить ціну на цукор.

Виконано за допомогою Disqus