ТОП-10 тенденцій на ринку молока

10 грудня 2015 63 0
ТОП-10 тенденцій на ринку молока
Dachnik.poltava.uaТОП-10 тенденцій на ринку молока

Експерти розповіли про стан справ на молочному ринку і виокремили десять основних тенденцій, пише Gogetnews.

Перша. Показники виробництва та переробки молока знизилися на 4,5% і 8,5% відповідно. Також на ринку України утворився дефіцит сухого молока.

Відбулася стабілізація деяких категорій продуктів, таких як сир, масло і сухе молоко. На ринку знизилося споживання незбираного молока, і це абсолютно зрозуміло, так як сьогодні купівельна спроможність українців значно знизилася. У цілому галузь почала відчувати дефіцит молочної сировини, що пов'язано зі зменшенням виробництва молока в Україні.

Друга. Ціни на молоко впали на світовому ринку, і за прогнозами на наступне півріччя рости не будуть.

Такого різкого падіння цін на світовому ринку, за словами експертів не спостерігалося останні 10 років. У номінальному еквіваленті вони досягали найнижчих рівнів за всю історію молочного сектора. Насамперед, мова йде про біржові продуки: молоко, масло, сир. Така ситуація вплинула на ситуацію на молочному ринку України, враховуючи коливання на ринку РФ, який то закривався, то відкривався. Тому при виході на інші ринки наші виробники зіткнулися з ситуацією низьких світових цін і дуже високою конкуренцією.

Третя. Господарства, в яких продуктивність на одну фуражну корову склала менше 7 тис. л молока, відмовилися від молочного поголів'я або збанкрутували.

В Україні повністю відсутня держпідтримка молочних господарств, у той час як кредити занадто високі, а корма дорогі. У зв'язку з цим на ринку України з'явилося багато фальсифікату.

Четверта. У наступному році можливе повне закриття ринку РФ і Криму для української молочної продукції, що буде здійснювати суттєвий тиск на ринок сирого молока, так як світові ціни низькі, і не будуть підвищуватись протягом 2016 р.

П'ята. Потрібно більше орієнтуватися на внутрішній ринок і покращувати якість виробництва молочної продукції. На сьогодні внутрішній ринок споживання молокопродуктів впав на 10%.

Шоста. Виробництво якісного молока в професійних господарствах збільшилася на 0,6%.10 наших підприємств вже будуть проходити атестацію представниками ЄС. 39% професійних господарств будуть розширювати своє виробництво молока у наступному сезоні.

Сьома. Поступово почала розширюватися географія експорту молока: невелика частка ринку Китаю майже відкрита для нашої молочної продукції, на черзі країни Африки та ЄС.

Восьма. На початок 2016 р. очікується зростання продуктивності на професійних підприємствах на 5%.

Дев'ята. ФАО та ЄБРР організовують кілька торгових місій у країни Азії, Африки та Близького сходу, щоб налагодити співпрацю з цими країнами для експорту нашої молочної продукції.

Десята. За попередніми прогнозами для тваринників не залишать спецрежим ПДВ.

Виконано за допомогою Disqus

+ 6° ... + 3°

Вітер

3м/с

Опади

4.7мм

Вологість

71%