Фермери пошкоджують зерно на власних зерносушарках

93
0
Фермери пошкоджують зерно на власних зерносушарках
Кurkul.comФермери пошкоджують зерно на власних зерносушарках

Дрібні і середні аграрії, які будують свої зерносушильні комплекси, привозять на елеватори зерно низької якості, пише Elevatorist.com.

«У нашому регіоні (Вінницька область, прим. ред) 80% аграріїв, які мають більше 1,5 тис. га землі, побудували свої зернові склади та поставили зерносушарки. Але у них дуже великі проблеми з якістю зерна. Воно абсолютно не відповідає вимогам експортних контрактів. Там не досушити, там побили, там посушити на солярці — є запах, і так далі», — пояснює керівник відділу зовнішньоекономічної діяльності ВАТ «Торговий дім «Насіння» Юрій Кравчук.

Читати по темі: Фермери конкурують з елеваторами у сушінні зерна

За його словами, крім усього іншого, це зерно часто буває істотно пошкоджене шкідниками.

«Якщо допустимий максимальний показник битого зерна — 8%, то від фермерів нам везуть зернові з показником, який досягає 60%. А вологість виявляється 12%. Кому потрібне таке зерно? Воно пошкоджене — і у цьому найбільша проблема», — зазначив директор «Агроград В» Анатолій Павліченко.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus