Реклама

Україна наростить урожайність зернових на 55% до 2020 р?

16 грудня 2015 45 0
Україна наростить урожайність зернових на 55% до 2020 р?
Latifundist.comУкраїна наростить урожайність зернових на 55% до 2020 р?

Щоб досягти 80-100 млн т урожаю, як обіцяє Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, потрібно його збільшити на 25-55% від рекордного (63,9 млн т). Про це повідомляє провідний експерт зернового ринку «УкрАгроКонсалт» Єлизавета Малишко, повідомляє сайт агенства.

Читати по темі: Україна планує до 2020 р. збирати 100 млн т зернових

«У цьому випадку виникає два основних питання. По-перше, чи реальні такі показники врожаю у найближчі 5 років? По-друге, чи потрібно подвоєння експорту самій Україні, та й решті світу?» — зазначає вона.

На її думку, цифри не настільки захмарні.

«Однак реальність може розчарувати. Ні, відзначимо, що, незважаючи на очікуване зростання врожайності зерна, різкий стрибок його виробництва у наступні 5 років малоймовірний», — вважає Єлизавета Малишко.

Основні причини цього можуть бути у тому, що Україна має досить обмежені можливості для подальшого розширення посівних площ внаслідок впливу кліматичного чинника. За оцінками експертів, посівні площі під зерновими культурами, найімовірніше, стабілізуються на рівні 15-15,2 млн га.

Друга причина полягає у тому, що зростання врожайності буде обмежуватися погіршенням умов доступу до фінансів. Враховуючи валютні ризики, дотримання технологій нині по кишені далеко не всім господарствам. Відповідно, приріст врожайності на 25-55% є сумнівним. Більш реальним у найближчу п'ятирічку є збільшення врожайності на 5-10%. У цьому випадку врожай складе близько 70 млн т.

Виконано за допомогою Disqus