Фермери бояться втратити землі через аграрні розписки

18 грудня 2015 93 0
Через аграрні розписки у фермерів не можуть забрати землю
Nmosk-tv.ruЧерез аграрні розписки у фермерів не можуть забрати землю

Через аграрні розписки у фермерів не можуть забрати землю, зазначив радник IFC з юридичних питань Сергій Рабенко, пише Українська аграрна конфедерація (УАК), повідомляє сайт конфедерації.

За його словами, навколо аграрних розписок почало виникати чимало неправдивої інформації, і тому варто її розвіяти.

«Найбільший міф, з яким ми стикнулися, це той, що через аграрні розписки у фермерів можуть забрати землю. Насправді це не відповідає дійсності. Заставою за аграрною розпискою є винятково майбутній врожай. Земля тут не виступає предметом застави», — сказав він.

Він зазначив, що в Україні все фінансування по суті є ломбардним.

«Це коли ми беремо твердий предмет застави – трактор, будівлю, землю або щось подібне. Таке фінансування є застарілим і у цивілізованих країнах його не використовують. Бо всі працюють із звичайними інструментами, які не є ломбардними. Аграрна розписка – це той крок, коли ми не використовуємо тверду заставу, а в якості застави використовуємо майбутній врожай», — пояснив експерт.

Також додав, що зазвичай для отримання банківського кредиту сільгоспвиробники витрачають 3-4 тижні. На оформлення аграрної розписки, за практикою Полтавської області, достатньо лише півтора-два тижні.

«Станом на середину листопада, з 11 виданих аграрних розписок 5 вже були успішно виконані. Тобто, їх учасники обійшлися без процедури примусового стягнення», — підсумував Сергій Рабенко.

Виконано за допомогою Disqus