Через недосконалість законодавства Україна може залишитись без ЗЗР та ветпрепаратів

1 жовтня 2020 40 0

З 1 січня 2021 р. вступає в дію обов’язкова умова позначення одиниць SI на продукції під час її виробництва та введення в обіг. Втім, для деяких галузей економіки, зокрема, засобів захисту рослин, ветеринарних препаратів, лікарських засобів тощо, де питання внесення змін до маркування продукції суворо регулюється державою, введення в дію даної системи має бути поступовим. Таку позицію оприлюднили фахівці Європейської бізнес асоціації.

Наприклад, процес внесення змін до етикетки для засобів захисту рослин на практиці займає до 6 місяців, що з урахуванням сезонності агрохімічного бізнесу може призвести до фактичної втрати ринку. Адже компанії абсолютно не встигнуть перелаштувати процеси — залишилось майже три місяці.

«Після введення в дію наказу Мінекономрозвитку №914 в законодавстві утворилася так звана «виделка»: наказом Міндовкілля №490 від 2006 року встановлено, що одиниці вимірювання мають зазначатися на етикетці виключно українською мовою, тоді як наказ Мінекономрозвитку вимагає дублювання латинським алфавітом. Відповідно, бізнес не може виконати обидві вимоги одночасно», — зазначив керівник агрохімічного напрямку Європейської бізнес асоціації Віктор Погорілий.

За його словами, навіть якщо спробувати виконати вимогу Мінекономрозвитку, то станом на сьогодні в Державному реєстрі пестицидів і агрохімікатів міститься понад 3 тис. найменувань продуктів. Ресурси новоствореного Міндовкілля суттєво обмежені і якщо весь агрохімічний ринок одночасно звернеться до нього з заявами на внесення змін до етикетки, як це вимагається зараз, наступні 6-12 місяців процес державної реєстрації ЗЗР та добрив буде заблоковано.

Така неузгодженість у роботі урядових установ може стати  причиною дефіциту продукції з 1 січня 2021 р.

Тому ЄБА звертається до Прем’єр-міністра України із закликом втрутитись у вирішення цієї ситуації, аби інноваційні ЗЗР, ветеринарні препарати та лікарські засоби не зникли з ринку України.

Виконано за допомогою Disqus

+ 11° ... - 3°

Вітер

2.6м/с

Опади

0мм

Вологість

71%