Названо ключові законопроєкти для запровадження земельної реформи

12 лютого 2021 136 0
Названо ключові законопроєкти для запровадження земельної реформи
Kurkul.com

Парламент наблизився до фінішної прямої у прийнятті ключових революційних законів, необхідних у провадженні земельної реформи. Днями Аграрний Комітет рекомендував парламенту ухвалити законопроєкти щодо передачі землі «на місця» та електронні аукціони. Про це йдеться у пресрелізі Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Законопроекти №2194 про земельну децентралізацію та №2195 про електронні торги — це нова основа для розвитку земельних відносин в Україні та майбутнє ефективної земельної реформи, яка стартує вже 1 липня. Тож я розраховую на підтримку народних депутатів в сесійній залі», — підкреслив Роман Лещенко, міністр аграрної політики та продовольства.

Законопроєкт №2194 фіналізує земельну децентралізацію, максимально дерегулює та деконцентрує сферу земельних відносин, усуне корупційні ризики в управлінні земельними ресурсами. За словами міністра, законопроєкт стане новою земельною Конституцією, яка ліквідує цілий ряд корупційних складових у земельних відносинах і підвищить інвестиційну привабливість.

«Прийняття законопроєкту №2195 стане реальним проривом з точки зору доступності, прозорості, відкритості та сервісу в земельних відносинах. Ключове — мінімізація корупційних ризиків: прозоре та ефективне користування і розпорядження землями; диджиталізація та автоматизація галузі; інформація про земельні торги виключно через електронні аукціони та в режимі реального часу через мережу інтернет; публічна електронна система про земельні ділянки», — зазначив Роман Лещенко.

Раніше Роман Лещенко відзначав, що запуск земельної реформи має бути пріоритетним завданням у Мінагропрод.

Виконано за допомогою Disqus

+ 31° ... + 19°

Вітер

2.5м/с

Опади

0мм

Вологість

61%