Реклама

ВКФ закликає не позбавляти фермерів права постійного користування землею

17 лютого 2021 119 0
ВКФ закликає не позбавляти фермерів права постійного користування землею
Kurkul.com

Всеукраїнський Конгрес Фермерів закликає депутатів не позбавляти фермерів права постійного користування землею під час презентації проєкту змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо скасування інституту права постійного користування земельними ділянками. Про це повідомляє пресслужба відомства

Зазначається, що сьогодні, 17 лютого, комітет з питань аграрної та земельної політики планує презентацію проєкту змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо скасування інституту права постійного користування земельними ділянками. Проте, ознайомитись зі змістом документу неможливо, оскільки тексту немає.

«Всеукраїнський Конгрес Фермерів застерігає депутатів від необдуманих кроків і сподівається, що питання, яке розглядатиметься на аграрному комітеті, не стосуватиметься позбавлення фермерів права постійного користування землею. Нині земля постійного користування є основою для господарств 27 тис. фермерів. Позбавити їх цих ділянок — це грубе порушення прав і Конгрес буде всіляко перешкоджати таким діям», — йдеться у повідомленні.

У Конгресі зазначили, що право постійного користування землею регулярно намагаються відібрати у фермерів, починаючи з 90-х років минулого століття. що робилось під різними приводами: законодавчими ініціативами та судовими рішеннями. Розпочалися численні рейдерські атаки через відсутність права успадковувати користування такими ділянками.

«Необхідні законодавчі зміни, щоб фермери могли викупити ці землі за адекватною ціною і прозорою процедурою та на можливості успадковування права постійного користування нащадками фермера, який це право отримував», — наголосили у Всеукраїнському Конгресі Фермерів.

Раніше повідомлялося, що Конгрес Фермерів вимагає продовжити заборону на перевірки бізнесу до кінця року.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама