Ціни на цибулю знизилися на 10%

11 січня 2016 66 0
Українські фермери стурбовані тривалою стагнацією на ринку цибулі
Рixabay.comУкраїнські фермери стурбовані тривалою стагнацією на ринку цибулі

Українські фермери стурбовані тривалою стагнацією на ринку цибулі, повідомляє «АПК-інформ: овочі і фрукти».

Продаж цибулі в Україні вже більше місяця залишається незадовільним через низький попит, при цьому продавцям не вдалося розворушити ринок напередодні новорічних свят навіть шляхом зниження ціни.

Сьогодні українські фермери південних регіонів згодні відпускати цибулю по 5,5-6,5 грн/кг, на умовах самовивозу з господарства. З урахуванням доставки на склад покупця, ціни у кращому випадку досягають 7,5-7,8 грн/кг. Іншими словами, за останній місяць, замість очікуваного фермерами подорожчання, ціни на цибулю в Україні «просіли» на 8-10%.

У західних областях, де ціна традиційно вища, оптом цибулю сьогодні можна купити по 6,7-7,5 грн/кг, що на 10% також дешевше, ніж на початку грудня. При цьому у Львові на найбільшому оптовому ринку «Шувар» сьогодні майже 40% всієї пропозиції плодоовочевої продукції припадає саме на ріпчасту цибулю.

Найбільше сформована ситуація турбує перекупників, які у вересні-жовтні закуповували цибулю за рекордно високими цінами (7-8 грн/кг). При цьому учасники ринку сильно сумніваються у різкому подорожчанні цибулі у найближчі дні, тому багато господарств і перекупники сьогодні намагаються розпродати некондиційну цибулю, пропозиція якої ще у грудні почала помітно збільшуватися. Цибулю, яка не відповідає параметрам свіжого ринку, продавці сьогодні готові здавати по 4,5-5 грн/кг, але навіть на таких умовах попит на продукцію залишається неактивним.

Виконано за допомогою Disqus