Використання пестицидів погіршують стан ґрунту — дослідження

10 березня 2021 61 0
Використання пестицидів погіршують стан ґрунту — дослідження
Kurkul.com

Вчені з відділу екологічних наук і технологій Американського хімічного товариства (ACS) дійшли до висновку, що пестициди, які застосовуються для обробки полів від шкідників і патогенів, зберігаються в ґрунті десятки років. Про це повідомляє Phys.org.

Дослідження проводилося на 100 фермах Швейцарії для визначення кількості пестицидів у ґрунті, а також їхнього впливу на здоров’я ґрунту. Досліджувався ґрунт не лише в господарствах із традиційною технологією обробки земель з використанням ЗЗР, а і в господарствах, які вже понад 20 років спеціалізуються безпосередньо на органічному виробництві.

«Дослідники виміряли характеристики поверхні ґрунту і концентрацію 46 регулярно використовуваних інсектицидів, продуктів їх розкладу в пробах з кожного поля. Було виявлено, що залишки пестицидів на всіх об’єктах, в тому числі і на територіях господарств, які пройшли перепрофілювання на органічне виробництво багато років тому», — йдеться у повідомленні.

Читати також: На Херсонщині виявлено порушення правил зберігання непридатних пестицидів

Загальна кількість синтетичних хімікатів і їх концентрація на органічних полях була нижчою, ніж на «класичних», втім, на відносно чистих територіях в поверхневому шарі ґрунту вчені виявили декілька гербіцидів і один фунгіцид.

«Крім того, команда вчених зафіксувала найнижчий показник за вмістом у ґрунті корисних мікробів на тих полях, де постійно застосовувалися ЗЗР. Виходячи з отриманих даних, вчені зробили висновок, що використання синтетичних хімікатів погіршує здоров’я ґрунту», — зазначає видання.

В ході дослідження експерти встановили, що залишкова кількість отрутохімікатів може фіксуватися на екополях через їх повітряно-крапельне перенесення з оброблених територій на вільні від пестицидів.

Читати за темою: Волинські фермери розпочали підживлення полів мелясною бардою

Виконано за допомогою Disqus