Реклама

Молоко подорожчало на 38%

13 січня 2016 94 0
Після новорічних свят закупівельні ціни на молоко показали чергове зростання
Мilkypedia.bmk.com.uaПісля новорічних свят закупівельні ціни на молоко показали чергове зростання

Після новорічних свят закупівельні ціни на молоко показали чергове зростання, пише Мilkua.

Та як довго погоджуватимуться переробники платити за нього таку ціну поки невідомо.

Станом на 12 січня, кілограм молока екстра ґатунку подорожчав ще на 18 коп — до 6,35 грн. Найвищу ціну за молоко такого ґатунку платив ТОВ «Данон Дніпро» — 6,51 грн/кг.

Вищий ґатунок подорожчав на 4 коп — до 5,99 грн/кг. ТОВ «Білогір’я молокопродукт» платив за нього найвищу ціну — 6,50 грн.

Середня ціна на молоко першого ґатунку за тиждень підвищилися на 7 коп — до 5,72 грн/кг. Максимальну ціну за таке молоко платив ТОВ «Дубномолоко» — 6,50 грн.

Наразі переробники ставлять акцент на сировині екстра ґатунку, тоді як місяць до того скуповували перший та другий ґатунок. Це, насамперед, пов’язано із європейською сертифікацією вітчизнах переробників.

Та не зважаючи на відкриття нових ринків збуту української молочки, переробники заявляють, що не готові платити за сировину вище 7 грн/кг. Адже на входження та закріплення на них потрібні додаткові витрати. Та й маржа отримана від торгівлі не та, що за торгівлі з Росією.

На внутрішньому ринку, оптово-відпускні ціни на молочну продукцію за рік зросли у середньому на 30%. Молоко подорожчало найбільше — 38% — до 9,04 грн/кг, масло вершкове на 32% — до 69,26 грн/кг. Кисломолочний сир продавали по 40,40 грн/кг (+28%), а сметану — по 26,98 грн (+25%).

Виконано за допомогою Disqus