Кооперативи мають самі переробляти молоко — експерт

20 січня 2016 100 0
Кооператив — це бізнес, який допомагає заробляти професійному виробнику
borona.netКооператив — це бізнес, який допомагає заробляти професійному виробнику

Кооператив — це бізнес, який допомагає заробляти професійному виробнику, про це в інтерв’ю AgroPolit.com сказав економіст департаменту технічного співробітництва продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

За його словами, так має і залишатися. Тільки тоді у нього будуть якісь перспективи розвитку.

«Наразі я бачу найбільші перспективи кооперації серед професійних виробників молока, які можуть спільно займатися переробкою та виробництвом продуктів високої якості. У чому сьогодні проблема? Вони виробляють молоко екстра-класу, але переробники не платять за нього високу ціну, бо ще не вміють виробляти і продавати продукти преміум-класу», — зазначив експерт.

За його інформацією, один такий проект перебуває на опрацюванні. Однак він не буде зареєстрований як кооператив, бо українське законодавство фактично забороняє таку кооперацію. Воно прописано під кооперацію приватних осіб, тоді як аграрні кооперативи в усьому світі — це кооперація юридичних осіб-виробників сільськогосподарської продукції.

«Від держави потрібно прийняти закони (держава має прийняти закони?), які б дозволяли кооперацію професійних виробників сільськогосподарської продукції, щоб у них був вибір — продавати переробнику, або переробити продукцію самому. Кооператив, наприклад, може зібрати великий обсяг зерна та експортувати його, не переробляючи, але зберігши маржу, яка інакше пішла б експортеру. Молочні кооперативи у США також часто не тільки переробляють молоко, але й продають частину закупленого молока іншим некооперативним переробникам», — додає Андрій Ярмак.

Виконано за допомогою Disqus