Україна привабливіша для ведення фермерства, ніж Європа — думка

21 січня 2016 99 0
Інвестувати у свинарський бізнес в Україні поки проблематично
youtube.comІнвестувати у свинарський бізнес в Україні поки проблематично

Український ринок набагато привабливіший для американських компаній, оскільки він розвивається, таку думку в інтерв’ю PigUa власник компанії Hog Slat Томмі Херрінг (Сполучені Штати Америки) .

За його словами, у Східній Європі працює небагато американських компаній. Більше того, американський та європейський ринки дуже відрізняються. У США середній розмір ферм — 25 тис. свиноматок (найменші налічують 10–12 тис.), у той час, коли у більшості країн Європи маточне поголів’я у господарствах невелике (250–500 голів). Відповідно до цього відрізняється менеджмент і технічне обладнання свинокомплексів.

Читати по темі: Руслан Сусол: Україна потребує якісного сала, але віддає перевагу м’ясним генотипам свиней

«Український ринок набагато привабливіший для американських компаній, оскільки він розвивається. У вас, на відміну від європейських країн, є достатньо землі, щоб будувати великі ферми. Крім того, клімат в Україні та США також схожий (у тих штатах, де вирощують свиней): взимку — холодно, влітку — спекотно. Це впливає на технології утримання свиней», — зазначив він.

На його погляд, інвестувати у свинарський бізнес тут поки проблематично. Немає прозорості у земельних питаннях, ситуація в країні нестабільна, державні органи не створюють умов для залучення іноземних інвесторів.

«А це, погодьтеся, не переконує вкладати гроші. Інвестори розуміють, що в Україні можна вирощувати зерно, яке тоді конвертувати у кілограми м’яса. Це створить додаткові робочі місця, сприятиме розвитку галузі і покращуватиме продовольчу безпеку країни», — додав він.

На переконанння Томмі Херрінга, кінцеву продукцію можна реалізувати як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках. Це реальна можливість для України.

Виконано за допомогою Disqus