Основні земельні сфери, де панує корупція — експерт

21 січня 2016 95 0
Корупція у сфері земельних відносин за 2015 р. не зменшилась
dt.uaКорупція у сфері земельних відносин за 2015 р. не зменшилась

Корупція у сфері земельних відносин за 2015 р. не зменшилась. Про це у блозі на AgroPolit.com повідомив адвокат, партнер правничої фірми «Софія» Олександр Поліводський.

Він пояснив, що зроблено певні кроки на законодавчому та місцевому рівнях для її зменшення, але успіхи — незначні. Головна причина цього — це відсутність дієвих «запобіжників». Тому рівень земельної корупції ще високий.

«Є кілька основних «земельних» сфер, у яких залишається частка корупції», — пояснив він.

За словами адвоката, великого поширення корупція набуває при реєстрації договорів оренди у сільському господарстві.

«У багатьох радах і адміністраціях є сотні незареєстрованих договорів. Реєстратори за законом повинні провести їх оформлення протягом 10 днів із моменту подачі суб’єктами господарювання. Але на практиці вони не встигають, з огляду на відсутність технічних і організаційних можливостей. Тож у реальності прискорення реєстрації можливе через корупційні механізми. Як мінімізувати схему? Поширювати набутий нещодавно досвід електронної реєстрації, а також запроваджувати принцип «мовчазної згоди» у земельне законодавство», — пояснив він один із корупційних варіантів.

За його словами, друга «схема» криється у деталях реорганізації контрольних державних відомств.

«Ніхто до кінця не розуміє, до якого органу звертатися за тим чи іншим папірцем, хто й за що відповідає… Приклад – реформування Держсільгоспінспекції. Її реформували, однак ясності з її підпорядкуванням, функціями та структурою у законодавстві немає. Відтак, такі болючі питання, як охорона ґрунтів, контроль за цільовим використанням землі, фактично не здійснюється», — говорить адвокат.

Виконано за допомогою Disqus