Виконання коаліційної угоди у земельному питанні — повний провал — думка

26 січня 2016 28 0
Значних результатів в аграрній частині коаліційної угоди не досягнуто
vestnik.in.uaЗначних результатів в аграрній частині коаліційної угоди не досягнуто

Значних результатів в аграрній частині коаліційної угоди не досягнуто, заявив заступник голови ради асоціації «Земельна спілка України» Андрій Мартин, пише Аgropolit.com.

За його словами, заплановані завдання потребують великих доопрацювань в умовах обмеженого бюджетного фінансування.

«Найкращий результат, якого все-таки вдалось досягти Мінагропроду, — це дерегуляція, проведена 2015 року. Скасували велику кількість дозвільних документів. Це найкраще, що вони могли зробити для агробізнесу. Слід відзначити «Стратегію розвитку сільських територій 2015—2020 років», що оцінюється багатьма експертами як один із перших документів, в якому є реальна оцінка стану речей», — зазначає експерт.

Також додає, що загалом коаліційна угода в аграрній частині виконана приблизно на 25%. У земельному питанні — повний провал, у чому винні Держгеокадастр і Мінрегіонбуд, бо саме вони реалізують земельну політику.

«І саме ці установи блокують усі реформаторські кроки. Багато земельних законопроектів не розглядаються у Верховній Раді. Що потрібно зараз? Стабільний уряд і підтримка парламенту», — упевнений експерт.

На його думку, сьогодні немає політичної волі у Верховній Раді приймати закони. Можливо, і треба було б переписати коаліційну угоду у 2015 р. Ще одне — в угоді нічого не сказано про те, як стратегічно розвиватиметься сільське господарство та як формуватиметься ринок земель. Ці питання винесені за рамки всіх концепцій і держава на них відповідей не дає.

«Але, доки цієї чіткої відповіді не буде, доти ми не побачимо реального реформування аграрної галузі в країні», — сказав Андрій Мартин.

Коментувати
Виконано за допомогою Disqus