Українська земля коштуватиме як польська — експерт

81
0
Земля в Україні коштуватиме $8 тис./га
pixabay.comЗемля в Україні коштуватиме $8 тис./га

Українська земля сільськогосподарського призначення після можливого зняття мораторію на її купівлю й продаж може зрівнятися у ціні з польською землею, заявив голова Державного агентства з питань геодезії, картографії і кадастру України (Держгеокадастр) Максим Мартинюк, повідомляє «УНІАН».

«У всіх країнах, де ринку не було, а потім він з'являвся, у перші роки відбувалось суттєве зниження ціни. Коли проходила перша хвиля купівлі-продажу, ціна починала зростати і стабілізувалася. Я думаю, що нам при визначенні вартості землі в Україні (-ред.) треба орієнтуватися на вартість землі у Польщі», — сказав він.

За даними Агентства з реструктуризації і модернізації сільського господарства Польщі, у другому кварталі 2015 р. середня вартість землі сільськогосподарського призначення у цій країні перевищувала $8 тис./га.

Максим Мартинюк додав, що Держгеокадастр відповідно до зобов'язань, прописаних у законі про продовження мораторію на купівлю-продаж сільгоспземель до 2017 р., уже подав на розгляд Кабінету міністрів законопроект «Про обіг земель».

«Документ передбачає поетапне скасування мораторію. На першому етапі будуть продаватися тільки землі державної власності, яких в Україні близько 10 млн га. Основними покупцями таких земель, на думку чиновника, стануть дрібні фермери і агрохолдинги. Основними будуть дві категорії покупців», — зазначив Максим Мартинюк.

За його словами, перша — це дрібні фермери, для яких 10 га або 30 га — це нормальна площа для ведення господарства, наприклад, у галузі овочівництва. Друга категорія — це агрохолдинги, які мають в оренді паї, а земельні ділянки державної форми власності прилягають до цих паїв, і тому з точки зору логістики їм це зручно.

«На другому етапі на ринок зможуть вийти власники земельних паїв», — підкреслив голова Держгеокадастру.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus