Прибутковість аграріїв від виробництва молока впала на 46%

64
0
Порівняно з минулим роком виробництво молока стало вигіднішим лише на 5%
www.likar.infoПорівняно з минулим роком виробництво молока стало вигіднішим лише на 5%

Прибутковість виробництва молока за два роки впала на 46%, про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook написав економіст департаменту технічного співробітництва ФАО Андрій Ярмак.

«Виклали у мережу перший розроблений нами індекс, який показує умовну прибутковість виробництва молока комерційними господарствами в Україні у залежності від цін на молоко та цін на корми (з 2012 р. рахується)», — зазначив він.

За його словами, на підході український індекс по молокопродуктах. Там само вже зараз можна переглянути глобальний індекс цін на молокопродукти від ФАО.

«Найнижчого значення індекс набув у лютому минулого року. Завдяки відносній дешевизні кормів та невеликому зростанню цін на молоко, з серпня до січня індекс зріс на 30% (рік тому, за такий самий період, впав на 3%). Порівняно з минулим роком виробництво молока вигідніше лише на 5,4%», — повідомив він.

Також додав, що минулий рік був найгіршим для виробників молока — кумулятивний індекс був на 31% нижчим, ніж у 2014 р. і на 36% нижчим, ніж у 2013 р.

«Зауважу, що індекс коректно показує прибутковість, оскільки враховує як доходи, так і витрати. Отже, у будь-якій валюті показники будуть однаковими, що знімає питання інфляцій та девальвацій», — повідомив Андрій Ярмак.

Абсолютне значення індексу не має суттєвого значення — бо це умовна цифра — варто звертати увагу лише на його динаміку. Індекс не враховує індивідуальну ефективність господарств у молочному бізнесі, показуючи лише зміну цін на молоко у відношенні до зміни цін на основний набір концентратів. Грубі корми, що самостійно виробляється господарствами, не враховуються, оскільки об'єктивної ринкової ціни на них немає, підсумував експерт.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus