Фермери зможуть залучити 8 млрд грн кредитів — Павленко

26 лютого 2016 85 0
Фермери зможуть взяти кредити за програмою компенсації відсотків
acswebnetworks.comФермери зможуть взяти кредити за програмою компенсації відсотків

Фермери цьогоріч зможуть залучити 8 млрд грн кредитів за програмою компенсації відсотків, про це в інтерв'ю «УНІАН» сказав міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

За його словами, на це в бюджеті виділено 300 млн грн. Програма компенсації відсотків по кредитах спрощує доступ малого і середнього бізнесу до кредитування у банках. Тобто — це не уряд, а фермер напряму залучатиме фінансування, а держава компенсуватиме йому частину відсотків.

«Ми також у цьому році продовжимо співпрацю з USAID, великими фондами, канадським, ізраїльським урядами щодо малого та середнього бізнесу, плодоовочівництву. Коли ж ми говоримо про донорські програми, то це взагалі не кредити, а фінансова допомога. Наприклад, програма уряду Канади. Новоствореним молочним кооперативам безкоштовно надається обладнання зі збору молока, доїльне обладнання, холодильник. Аналогічні проекти є по плодоовочівництву з ізраїльським урядом, який фінансує навчання аграріїв й обладнання для зрошення у п’яти регіонах півдня України», — зазначив він.

Також додав, що стосується Європейського інвестбанку, то нарешті фермери отримають можливість доступу до фінансування на 10 млрд грн. Ці кошти будуть розподілені по банках, й у аграріїв відповідно з’явиться можливість взяти кредит на тривалий термін й під значно менший відсоток. Таким чином, є можливість для надання фінансування мінімум на 20 млрд з фокусом на малий і середній бізнес.

Виконано за допомогою Disqus