Шотландські генетики винайшли спосіб захисту від АЧС

29 лютого 2016 102 0
Шотландці вважають, що геном RELA захистить свиней від АЧС
molomo.com.uaШотландці вважають, що геном RELA захистить свиней від АЧС

Шотландські генетики створили нову породу трансгенних свиней, в геном яких вбудували захист від африканської чуми. Про це йдеться в журналі Scientific Reports, повідомляє Agro2b.

Біолог Брюс Уайтло з університету Единбурга (Шотландія) і його колеги порівняли структуру генів, пов'язаних з вродженим імунітетом до вірусів, у звичайних свиней і їх диких родичів ― африканських кабанів-бородавочників.

Порівняння показало, що бородавочники захищені від чуми геномом RELA, який всього на п'ять «букв»-нуклеотидів відрізняється від того, як влаштована аналогічна частина ДНК у звичайних свиней. Орієнтуючись на цей факт, вчені замінили ці п'ять «букв» в геномі домашніх свиней і успішно виростили нову породу трансгенних тварин, що володіли «кабанячою» версією RELA.

Ця операція була проведена за допомогою «цинкових пальців». За словами дослідників, їх свині є першим прикладом живих істот, ген яких був повністю замінений на аналогічну частину генома іншого виду тварин таким способом.

Пізніше будуть проведені експерименти, в рамках яких вони оцінять, наскільки подібна заміна позначиться на здатності свиней чинити опір вірусу АЧС. Якщо ці досліди пройдуть вдало, то вчені запропонують фермерам перевірити їх стійкість на практиці, в умовах великих або невеликих тваринницьких ферм.

Виконано за допомогою Disqus