Ідею Яценюка про продаж на аукціоні 1 млн га держземель цьогоріч нереально реалізувати — експерт

1 березня 2016 66 0
Ідею Яценюка про продаж на аукціоні 1 млн га державних земель реалізувати цього року неможливо
vkurse.uaІдею Яценюка про продаж на аукціоні 1 млн га державних земель реалізувати цього року неможливо

Ідею Прем’єра Арсенія Яценюка про продаж на аукціоні 1 млн га державних земель реалізувати цього року у принципі неможливо, оскільки в Україні зараз діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, заявив генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Тарас Висоцький, повідомляє ZIK.

«Згідно із законодавством, ніхто не має права продавати землю ні через аукціони, ні напряму. Тобто для того, щоб така ініціатива реалізувалася, необхідні зміни до законодавства. Теоретично це можливо, тому що у державній власності дійсно є навіть більше, ніж 1 млн га землі», – сказав він.

У цілому, на думку експерта, продаж сільськогосподарських земель державної власності дозволить зменшити елемент корупції у цій сфері.

«Наразі дуже суттєва корупція існує на етапі передачі земель держвласності у розпорядження чи користування. Тому після їх продажу не буде бюрократії щодо їх розпорядження і, відповідно, не буде на чому брати хабарі. Тобто основний суттєвий фактор тут – це дійсно боротьба з корупцією у сфері земельних відносин», – зазначив Тарас Висоцький.

Відповідаючи на питання, чи не призведе це до того, що українські землі скуплять іноземці, експерт зазначив:

«Подивіться на рейтинг інвестиційної привабливості і на те, скільки до нас зайшло інвестицій протягом останніх двох років. За таких умов ніхто зараз сюди не прийде і не буде вкладати серйозні гроші. А основним ризиком є те, хто буде здійснювати контроль за якістю використання цих ґрунтів, збереженням їхньої родючості і т.п.», – додав він.

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що виступає за продаж на відкритому аукціоні 1 млн га державних земель. За його словами, зараз ця земля перебуває у тіньовому обороті.

Виконано за допомогою Disqus

+ 17° ... + 7°

Вітер

3.1м/с

Опади

2.4мм

Вологість

55%