Селянин може не отримати переваг від «органічної революції» — експерт

3 березня 2016 34 0
Що принесе «органічна революція»?
cikavo.netЩо принесе «органічна революція»?

Існує ризик, що селянин теж не отримає суттєвих переваг від запланованої «органічної революції» у вітчизняному виконанні, зокрема щодо створення нових робочих місць, вважає доктор економічних наук, завідувач відділу соціекологічних проблем сталого розвитку «Інституту економіки природокористування та сталого розвитку НАН України» Ярослав Остафійчук, повідомляє «Економіст».

Читати по темі: Олена Березовська: європейський ринок бореться за кожного українського «органічного» фермера

За його словами, органічне сільське господарство має значний потенціал для забезпечення життєдіяльності сільської громади та працевлаштування місцевого населення, оскільки потребує, як правило, більше ручної праці. Саме дрібні та середні фермерські господарства в Європі є основними виробниками органічних продуктів. Для багатьох із них це найбільш дієва стратегія виживання.

Читати по темі: На внутрішньому ринку очікується дефіцит органіки — експерт

«Натомість у вітчизняному органічному виробництві, як і у сільському господарстві загалом, переважає великотоварне монокультурне землеробство (близько 80% продукції становить пшениця озима, соняшник і кукурудза на зерно) ― менш трудомістке та більш механізоване, порівняно з овочівництвом чи тваринництвом», — сказав він.

Також додав, що при цьому подальше збільшення посівів соняшнику та кукурудзи, навіть під гарною вивіскою «органічне землеробство», не сприятиме покращенню стану ґрунтів.

«Скажімо, у Швейцарії органічна кукурудза вирощується на тій самій ділянці раз на 6–8 років. Сумнівно, що схожі стандарти будуть дотримані в Україні», — підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus