Чверть фермерів досі обробляють землю кіньми

82
0
В Україні 29,2% сільськогосподарських домогосподарств використовували коней для обробітку землі
everything2.ccВ Україні 29,2% сільськогосподарських домогосподарств використовували коней для обробітку землі

В Україні 29,2% сільськогосподарських домогосподарств використовували коней для обробітку землі, пише прес-службаУкраїнського клубу аграрного бізнесу (УКАБ), посилаючись на дані Держстату у 2015 р.

Лише 17% сільськогосподарських домогосподарств мають хоча б якусь сільськогосподарську техніку, з них у третини є трактори, у 4,6% — автомобільний транспорт і у 2,3% — комбайни.

«Факт використання коней для сільськогосподарських робіт свідчить про катастрофічну ситуацію із забезпеченістю селян технічними ресурсами», — прокоментував експерт аграрних ринків Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Віталій Кордиш.

Також додав, що це є причиною низької ефективності виробництва. Адже за відсутності належного технічного забезпечення та значної частки застосування власної ручної праці не можливо забезпечити високий рівень ефективності виробництва.

У 2015 р. часка домогосподарств у валовій продукції сільського господарства склала 45%.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus