Похолодання не принесуть загрози сільгоспкультурам — Адаменко

6 березня 2016 67 0
У південних областях відновилася вегетація озимих
vidpoviday.comУ південних областях відновилася вегетація озимих

Останній місяць зими для посівів озимих в Україні був дуже м'яким, повідомила начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко, пише «ПроАгро».

За її словами, середня лютнева температура у цілому по країні виявилася на 5-8 градусів вище норми, через що у південних областях навіть відновилася вегетація рослин і вже на початку місяця там склалися сприятливі умови для початку посівної ранніх ярих.

«Зараз відновлення життєдіяльності сходів озимих спостерігається вже і у деяких центральних областях, а також у Харківській області і навіть на півдні Київської. Проте, сьогоднішнє тепло ще не є весняним, тому пробудження рослин відбувається поступово, що дуже важливо для їх правильного розвитку», — зазначила Тетяна Адаменко.

У найближчі дні, за її словами, денні температури в Україні піднімуться вище 10 градусів тепла і встановиться сонячна погода. Це створює сприятливі умови для початку весняної посівної у центральних і східних областях. Тим більше, що практично на всій території запаси вологи і у верхньому, і у метровому шарі ґрунту зараз є оптимальними.

«До середини березня метеорологи прогнозують теплу погоду і помірні опади на більшій частині регіонів. Лише у деяких північних областях в окремі ночі температури можуть опускатися на кілька градусів нижче нуля. Надалі ж не виключені короткочасні періоди похолодань, але вони вже не будуть представляти для посівів сільгоспкультур ніякої загрози», — додала експерт.

Виконано за допомогою Disqus