Аграрії розпродують овочі через дороговизну зберігання

9 березня 2016 92 0
Українська плодоовочева продукція продовжує дешевшати четвертий тиждень поспіль
bowjyq.cnУкраїнська плодоовочева продукція продовжує дешевшати четвертий тиждень поспіль

Українська плодоовочева продукція продовжує дешевшати четвертий тиждень поспіль, повідомляє «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

Плодоовочевий індекс за попередній тиждень (з 27 лютого по 4 березня 2016 р.) знизився на 4,6%. Таким чином, тенденція до зниження цін на плодоовочеву продукцію в Україні триває вже чотири тижні поспіль, а ціни за цей період знизилися на 14,3%.

«Низький внутрішній попит на тлі необхідності залучення коштів для проведення весняних польових робіт змушував виробників плодоовочевої продукції знижувати відпускні ціни для активізації попиту на продукцію, що знаходиться на зберіганні. Додатковим фактором тиску на ринок було і збільшення втрат при зберіганні продукції, що також змушувало багатьох власників овочів борщового набору стимулювати продаж шляхом зниження цін», — сказала керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Тетяна Гетьман.

За попередній тиждень борщовий набір подешевшав на 4,7%, а картопля — на 9,1%. Серед борщового овочів найістотніше, як і тижнем раніше, подешевшала цибуля — на 7,7%. Дешевшала також і капуста.

Низький попит на ринку продовжував тиснути і на ціни на тепличні овочі, перш за все — на тепличні томати, що подешевшали за тиждень більш ніж на 20%. Тому незначне зростання цін на огірки, викликане, перш за все, експортним попитом, не змогло переломити загальну негативну тенденцію.

Фруктовий набір на попередньому тижні практично не змінився у ціні. Стабільність курсу на тлі низького попиту на ринку не дозволяла розраховувати на істотні цінові коригування.

Виконано за допомогою Disqus