Чи стане Україна аграрною наддержавою?

10 березня 2016 103 0
Частка сільського господарства у ВВП України буде рости
uainfo.orgЧастка сільського господарства у ВВП України буде рости

Частка сільського господарства у ВВП України буде рости, спрогнозував президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, пише «Комсомольская правда».

За його даними, за часткою орних земель — 56% всієї території країни — Україна займає 3-е місце у світі. Тобто тут ми практично світові лідери. А ось що стосується кількості людей, зайнятих у сільському господарстві (близько 15%), то за цим показником Україна близька до Колумбії і Тунісу.

«Частка сільгоспвиробництва становить 11,8% ВВП України, і у останні роки вона зростає. При цьому в ЄС частка сільськогосподарського виробництва становить 1,64% ВВП, хоча ЄС входить у світові лідери з експорту сільськогосподарської продукції. Як і США, де частка сільгоспвиробництва всього 1,44% ВВП», — сказав він.

Олександр Охріменко наводить дані Світового банку, який розділив країни по групах з урахуванням частки с/г виробництва у загальному ВВП. Виявилося, що у країн з найнижчим ВВП частка сільгоспвиробництва становить 31,8% ВВП, з ВВП вище нижчого — 16,8%. У країн із середнім ВВП — 9,8%, з високим — 1,6%.

«Тобто всі високорозвинені країни мають невелику частку сільгоспвиробництва у ВВП. З огляду на динаміку, а також той факт, що наш показник становить майже 12%, через кілька років ми досягнемо рівня 15-17% і твердо увійдемо у групу країн з ВВП трохи вищим від найнижчого», — повідомив експерт.

Також додав, що якщо і далі будуть закривати машинобудівні і хімічні підприємства, частка сільського господарства буде тільки рости. Можна було б помріяти про розвиток харчової та легкої промисловості, а й тут не все так просто — Україна втратила ринок збуту готових продуктів харчування, а конкурувати з Південно-Східною Азією на ринку легкої промисловості нереально. Залишається сфера послуг, але це окрема тема. Для послуг потрібні платоспроможні споживачі, з якими сьогодні в Україні велика проблема. Так що залишається сільське господарство.

Виконано за допомогою Disqus