Реклама

ВРУ не підтримала скасування блокування податкових накладних на час війни

22 березня 2023 151 0
ВРУ не підтримала скасування блокування податкових накладних на час війни
Depositphotos

Під час засідання 20 березня депутати в цілому ухвалили законопроєкт №8131 щодо автоматичного обміну фінінформацією з іншими країнами. Водночас не врахували правки щодо блокування податкових накладних.

Як зазначила нардеп Ніна Южаніна, під час розгляду проєкту закону №8131 вона поставила на голосування дві свої поправки, спрямовані на те, щоби протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому його буде припинено або скасовано:

  • не зупиняти реєстрацію ПН/РК (а якщо спрацьовуватиме система ризиків, то ДПС зможе використовувати цю інформацію під час формування плану-графіка проведення планових документальних перевірок);
  • ПН/РК, складені та подані для реєстрації у період з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності ЦИМ законом та щодо яких платником до ДПС подані пояснення та необхідні документи, повинні бути зареєстровані протягом 5 календарних днів з дня набрання чинності ЦИМ законом.

Але, за словами Ніни Южаніної, голосів народних депутатів для підтримки цієї ініціативи не вистачило. Тож процес блокування ПН та РК наразі залишається незмінним.

Раніше ми писали, що до кінця березня відбудеться черговий перегляд критеріїв, за якими здійснюється призупинення реєстрації ПДВ-накладних. Про це повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама