Фумігаційна асоціація вимагає дій від Мінагропроду

18 березня 2016 69 0
Держава не контролює дотримання правил безпеки під час роботи з фумігантами
www.floralife.ruДержава не контролює дотримання правил безпеки під час роботи з фумігантами

Всеукраїнська громадська організація «Фумігаційна асоціація» вкрай стурбована ситуацією знезараження об’єктів регулювання в сфері захисту рослин та просить Міністерство аграрної політики взятися за вирішення проблем галузі.

Інформацію про це організація оприлюднила у відкритому листі заступнику міністра аграрної політики і продольства Олені Ковальової, пише agropravda.com.

«Сьогодні з боку держави відсутній контроль за дотриманням правил безпеки під час виконання робіт з фумігантами», – стверджує президент «Фумігаційної асоціації» Тамара Підберезняк.

Також без позитивної динаміки залишається проект постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку одержання допуску (посвідчення) на право робіт, пов’язаних з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами». Більше того – ринок перенасичений фальсифікатами, зростає кількість отруєнь і смертей при виконанні несанкціонованих робіт з пестицидами.

«Обов’язкова сертифікація зернових складів скасована, технічний регламент втратив свою силу, а добровільна сертифікація за міжнародними стандартами ще не отримала масового поширення. Поводження з пестицидами під час обробки зернового складу практично не регулюється, тому ризики смертей виростають в десятки разів», – йдеться у зверненні.

З огляду на зазначене вище, Тамара Підберезняк виступила з пропозицією до уповноважених осіб Мінагропроду створити робочу групу спільно з представниками міністерства, Госпродпотребслужби, науковими установами, ВГО «Фумігаційна асоціація» та іншими зацікавленими організаціями для пошуку можливих шляхів створення законодавчої бази щодо пестицидів і агрохімікатів та захисту рослин, а також для розробки і втілення заходів щодо безпеки поводження з пестицидами та агрохімікатами.

Асоціація просить сприяти в організації та проведенні просвітницьких заходів серед операторів зернового ринку і населення, зокрема, через надання інформації про проведення курсів навчання різних категорій робітників, задіяних у виконанні робіт по фумігації.

Виконано за допомогою Disqus