Процес адміністрування ПДВ в Україні не виправдовує себе

21 березня 2016 54 0
Виробники зернових культур сплачують до бюджету 85% від нарахованого податку
dt.uaВиробники зернових культур сплачують до бюджету 85% від нарахованого податку

У МВФ визнають проблеми з адмініструванням податку, повідомляє AgroNews.

Представник МВФ Ігор Шпак на першій нараді за участі Міжнародного валютного фонду, Мінфіну, Мінагропроду і бізнесу, що відбулася 15 березня сказав, що кредитор готовий обговорити процес спрощення процесу накладання ПДВ.

Найкращими виходами з ситуації могли б стати або цілковита відміна сплати податку, або встановлення системи, за якою 50% податку сплачується до бюджету, а 50% залишаються в розпорядженні компанії. Як стало відомо на нараді, останній варіант оновленого меморандуму з МВФ передбачає саме такий вихід. Але Фонд готовий його змінити. Незмінним залишиться тільки одна умова — спеціальний режим ПДВ для аграріїв буде повністю відмінено в 2017 році.

Варто нагадати, що відповідно до прийнятих наприкінці минуло року змін до Податкового кодексу, тваринники платять до бюджету 20% від нарахованого податку, виробники зернових культур — 85%, а решта — 50%. Необхідність «ділити» ПДВ додає зайвої роботи бухгалтерам всіх агрокомпаній. Великі витрати часу і сил на розрахунок податків не виправдані, особливо для дрібних фермерів.

Виконано за допомогою Disqus

+ 11° ... + 2°

Вітер

1.5м/с

Опади

0.1мм

Вологість

64%